Исчистете го својот компјутер!

Компјутерите се скапи, затоа е битно редовно да се чистат, не само софтверски или хардверски, туку треба да се внимава и на прашината која може да ја загрози работата на компјутерот. Потребни се три р…

Како да се вратите во форма за трчање по зимската пауза?

Ладното време и ограничените дневни часови можат да ја запрат вашата рутина за трчање или вежбање надвор од домот. Во ова видео инструктор по пилатес ве советува на кој начин најлесно да се вратите во…

Женските стандарди на убавина од 3000 години во 3 минутно видео!

Убавината е релативна и е карактеристична за секој човек. Тоа што за нас е убаво за многумина може да биде и спротивно и воопшто да не им се допаѓа. Јасно е дека општествените норми многу пати низ ист…

Како лесно да научите да пливате?

Во ова видео, професионален тренер за пливање ни ги објаснува основните техники, како што се лебдење на вода и дишење. Исто така, тој дава совети за пливање, како што се движењата на рацете и нозете; …

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви