Фитнес девојки – мотивација за вежбање

Кога станува збор за мотивацијата која ја добивате за да го поминете времето во теретана или надвор трошејќи калории, време е да обрнете внимание на најпопуларните фитнес девојки во светот и нивниот н…

Практикувајте зумба, одлична е против депресија

Зумбата е фитнес програма создадена во 1986 година од колумбискиот кореограф Алберто Перез. Таа во себе вклучува танцувачки и аеробик елементи. Сесиите траат околу еден час и истите се оддржувани од с…

Размрдување во вашиот дом

Доколку сметате дека теретаната не е место во кое можете да ги согорувате калориите, или пак дека едноставно сакате да го поминувате времето во вашиот дом продуктивно, најдоброто нешто кое можете да г…

Поинакви предлози за активности ова лето

Продолжуваме со идеите за одлична летна рекреација,  се’ со цел да ве поттикнеме да се грижите за сопственото тело, и секако да се фокусирате на себе во овој период од годината. Веќе ве запознав…

Вежбање со своето дете – нов начин на рекреација

Вежбањето со своето дете, освен што станува нов моден тренд, е совршен начин за зацврстување на врската родител – дете и за поминување подолго време со него. Да се издвои дел од денот, во кој ќе му на…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви