Вие сте овде: Почетна » Диети » Диета со супа
Диета со супа

Диета со супа

Ако 2 дена јадете само супа, можете да ослабете 1,5 кг

loading...

Прв и втор ден:

појадок-1 крекер, 1 јајце

ручек- бистра супа од коцка и 100 гр посно месо, зелена салата, пола краставица или 250 гр домати, 1 чаша јогурт

вечера- бистра супа со 250 гр зеленчук

трет ден:

појадок-2 крекера намашкани со 1 лажица нискокалоричен маргарин и 1 парче сирење или лажица мед

ручек-200 гр краставица, измешана со копар, 1 лажица лимонов сок и 200 гр кефир. Оваа смеса помешајте ја со ракчиња од конзерва

вечера-во 250 мл бистра супа ставете 1 исечкан морков и целер. Во тавче испржете малку сланина со лук и додадете ги во супата заедно со 200 грама леќа од конзерва. Вкусот може да го подобрите со малку кисело млеко  или

-во 300 мл бистра супа сварете 120 гр сечкани компири. Зачинете со мајоран и со лажица кисело млеко. Додадете и сечкано пилешко месо или чадена риба

 

Protected by Copyscape Original Content Check

За авторот Е. К.

професор по француски јазик и книжевност Најздрава навика: планинарење и здрава исхрана Во слободно време: алтернативен туризам, филм, фотографија. Најмногу сакам да јадам: чоколадо. Дестинација: Алпи Верувам во: карма и позитивни луѓе.

Коментирај

Вашата e-mail адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*

Оди горе