Тако со пилешко во маринада од пиво

loading… Можеби сите пробале свинско и говедско тако, меѓутоа еве и еден рецепт за пилешко тако. Овој рецепт може да ви покаже дека пивото може да биде корисно и на друг начин. Пивото го прави п…

Витамин Б5

loading… Пантотенската киселина или витамин Б5, исто така припаѓа во групата на Б витамините. При нормална прехрана кај човекот не е позната појава на хиповитаминоза, затоа што ја има во скоро с…

Фатални грешки при електронска комуникација

Деловната комуникација денес, во голема мера се одвива преку компјутер, односно преку електронската пошта. Но, многумина забораваат дека пишување пораки на пријатели и шефови, односно колеги од работа…

Зошто плачеме?

Научниците веруваат дека постојат две главни функции на плачење: да се смириме кога сме емотивно потресени и како комуникација со другите, односно, сигнализација на чувства со кои се обидуваме да влиј…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви