Антипаста од модар патлиџан

Антипастата од модар патлиџан е вкусно предјадење, кое можете да го послужите самостојно, или како додаток кон некое месо, а за негова подготовка ќе ви бидат потребни следните состојки: 2 поголеми мод…

Месечен хороскоп за октомври 2014

Овен (21.03.-21.04.) Работа: Конечно ве очекува малку подобар период, почнувајќи од средината на месецот. Ќе се стабилизирате и работите ќе се подобрат. Љубов: Ако сте во врска ве очекуваат убави моме…

Со оваа диета – изгубете ги килограмите за две недели!

Овој режим на исхрана заснован на варени јајца потполно го освои светот затоа што, благодарејќи нему, за кратко време и без мака можете да се ослободите  од вишокот килограми. Постојат неколку негови …