Бидете совршено подготвени за разговор за вработување

Колку што е важно вработувањето, исто толку е важен и самиот разговор кој треба да го направите со работодавецот. Понекогаш од разговорот зависи дали ќе ве примат на работа или не. Тремата како пропра…

Рузмарин – симбол на верност или лек?

Рузмарин (Rosmarinus officinalis) е ароматично растение кое се сретнува на Медитеранот, во САД и Мексико. За рузмаринот се знае уште одамна. Бил главна состојка на “унгарската вода“, лек за масажа, ко…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви