Домашен рецепт за зголемување на волуменот на косата

Домашен рецепт бр. 1 1 лажица мед, 1 жолчка, 1 лажица маслиново масло, 1 лажица јаболков оцет, 1 лажица шампон. Сето ова се меша добро и се става на коренот на косата, а потоа по целата должина на кос…

Алое вера – чудотворна билка

Алое вера или позната како Aloe Vera Barbadensis Miller, е билка која од порано е позната како еликсир на младоста. Потекнува од Северна Африка, но успева и во Средоземните земји, каде цвета во текот …

Излечете ги плускавците на природен начин!

Плускавци се добиваат најчесто поради носење нови или неквалитетни чевли или работејќи без соодветна заштита за раце. Често пати луѓето се обидуваат да го дупнат плускавецот, што е погрешно, бидејќи т…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви