Бисквит од цреша и кокос

За подготовка на бисквит од цреша и кокос потребни ви се овие состојки: За тесто: 250 г маргарин 200 г шеќер 1 ванилин шеќер малку сол 5 лажици млеко 200 г брашно 100 г пченкарен скроб (густин) 2 лажи…

Виенски коцки

За подготовка на овој колач потребни ви се: За бисквит: 4 жолчки од јајце 100 г шеќер 300 г маргарин 100 г чоколадо за готвење 2 лажици брашно 150 г мелени ореви ½ ќесичка прашок за пециво За полнење:…

Обланди

За подготовка на овие вкусни обланди потребни ви се следните состојки: 30 лажици млеко 400 г шеќер 250 г маргарин 150 г мелени бисквити 150 г мелени ореви 50 г темно чоколадо 50 г бело чоколадо 5 лист…