Зошто плачеме?

Научниците веруваат дека постојат две главни функции на плачење: да се смириме кога сме емотивно потресени и како комуникација со другите, односно, сигнализација на чувства со кои се обидуваме да влиј…

Мигрена

Мигрената претставува вид на главоболка од која страда околу 25% од населението. Тоа е најтешкиот облик на главоболка, со јака пулсирачка бол и се јавува во вид на напади кои траат до 24 часа или неко…

Најчести зимски повреди

За време на зимските прошетки или спортови честопати се случува да се лизнеме, паднеме, несоодветно да стапнеме на ногата, да почувствуваме мала болка, но да продолжиме со движењето. Дури кога ќе се в…

Шведска масажа – опуштање на сите сетила

При зголеменото работно време, и големиот број на обврски кои стануваат тренд во денешницата, сите бараме начини како да избегаме од напнатоста, стресот, негативната енергија и се надеваме на повеќе о…

Излечете ги плускавците на природен начин!

Плускавци се добиваат најчесто поради носење нови или неквалитетни чевли или работејќи без соодветна заштита за раце. Често пати луѓето се обидуваат да го дупнат плускавецот, што е погрешно, бидејќи т…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви