Сакате да живеете 100 години?

Факт е дека не постои магична напивка со која би можеле да живееме 100 години. Но, за среќа секој ден дознаваме се’ повеќе и повеќе начини со кои можеме значително да го продолжиме животниот век…

За убава кожа – негувајте го лицето

Брчките се едни од најголемите непријатели на женската убавина. Но, за среќа, природата е наш голем сојузник кога станува збор за нив. Ви препорачуваме неколку продукти, кои без разлика дали ќе ги кон…

Зимски пијалок: Ликер од боровинки со вино

Состојки: 3 л црно вино 1 кг боровинки 1 кг шеќер 4 ванилин шеќер 200 мл рум   Подготовка: Во поголем сад се ставаат виното и шеќерот и се варат околу 15 минути. Потоа се ставаат боровинките и см…

Чизкејк со боровинки

Состојки: 8 јајца 310 гр шеќер 250 гр путер 1250 гр меко сирење 12 гр брашно кора од лимон ванила прелив: 250 гр боровинки 75 гр шеќер 250 мл вода желатин Подготовка: Изматете ги јајцата со шеќерот. С…

Овошна салата во лубеница

Се ближат топлите летни денови, а што може да биде поосвежително од овошна салата? Денес за вас подготвивме интересна овошна салата во лубеница. Состојки: 1 лубеница 200 г малини 200 г јагоди 200 г ка…