Интересен пилинг за лице

Пилингот за лицето е многу важен, бидејќи со тоа се отстрануваат сите суви и мртви клетки на кожата. Со користење на пилинг 2 до 3 пати неделно, кожата се подмладува, станува посвежа и помека. Важно е…

Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми Подготовка: Нанесете го пилинг…

Песто од грашок

Песто е италијански регионален специјалитет. Претставува вкусен сос со босилок и маслиново масло. За да направите песто од грашок ќе ви бидат потребни следните состојки: 1 чашка грашок 1 чешне лук, си…

Ладна супа со овошје

Состојки: кокосово млеко свежи јагоди, измиени и исечкани малини мед свеж ѓумбир, рендан 2 лажици свежо нане 2 лажици свеж босилек солПодготовка Сите состојки ставете ги во блендер. Откога ќе се избле…

Коктел од јагоди

Јагодата е кралица на пролетта. Доколку ви е здодевно да ги јадете јагодите сурови, направете еден брз коктел, кој е истовремено освежителен и многу вкусен. Состојки: 2-3 јагоди Сок од лимон(или лимет…