Бричењето може да биде едноставно и ефикасно

Бричењето е она што им е заедничко на сите мажи на светот, но ретко кој маж знае правилно да се избричи. Токму  поради тоа им остануваат исеченици, надразнета кожа и поткожни влакна. Самиот чин  не е …

Кои средства за туширање се најдобри?

Сигурно се сеќавате дека порано луѓето се миеле со сапун. Сега се’ почесто се користат разновидни средства за туширање, најчесто во вид на гел, пена, креми, купки, пилинг и комбинации на масло-к…

Направете домашен гел – освежувач на простории

Нема ништо поубаво од миризлив дом! Во лето лаванда, а во зима ванила и цимет би биле одлични за да го направат домот потопло и повпечатливо место за престој. Мирисите ни ги будат сетилата, а со тоа и…

Неколку употреби на вазелинот за кои не сте знаеле

Користите ли вазелин? За жал оваа маст често е предмет на потсмевање, но всушност, таа е само неправедно етикетиран и запоставен парафински гел, кој е толку корисен, што би требало да биде неизоставен…