8 Март е, а вие не знаете што да подарите?

8 Март се слави како Денот на жената. Овој ден е посветен на силните, храбри и независни жени ширум целиот свет, односно, е во знак на почит кон сите дами во нашите животи. Збунети сте како да ја усре…

Салата од туна и макарони

Салатата од туна и макарони е одлична и лесна, затоа може да биде одличен избор за секого. За нејзината подготовка се потребни следниве продукти: 1 пакетче макарони маслинки по избор чери домати по из…

Пита со печурки и зеленчук

Состојки: 500 грама морков 500 грама зелка 500 грама компир 500 грама зелје 500 грама спанаќ ½ килограм кори Сечкани печурки 100 грама трошки од соја 200 грама соја Сол и црн пипер Мала шолјичка масло…

35 одлични совети за готвење

Расположението е битно. Смалете го стресот и гответе добро расположени Зачините чувајте ги на ладно и мрачно место. Не ги држете над шпоретот, бидејќи светлината и топлината прават да го изгубат вкусо…

10 особини кои ги прават мажите неодоливи

Има нешто во алфа мажите што жените на им е многу, многу привлечно. Но, тука не се работи за физичкиот изглед или пак, парите – мислиме на специфични карактерни особини, кои ги привлекуваат жени…