Полнети пиперки

Состојки: Неколку пиперки (бабури) Мала шолјичка ориз ½ кг мелено месо 1 лажица масло 1 лажиче брашно 1 морков 1 кромид бибер, вегета, сол, црвен пипер, магдонос или готова мешавина за полнети пиперки…