Научете повеќе за јогата

Јогата претставува поврзување со нашето вистинско битие. Без разлика на тоа кој пат сте го одбрале, или која техника ја применувате – целта е секогаш иста – спознавање, самоспознавање, свесност и повр…

Зголемување на енергијата

Доаѓа пролетта, а вие се чувствувате невитално и заморно? Постојано ви се спие иако сте станале од спиење? Следете ги следниве совети за зголемување на енергијата, и веднаш ќе ги почувствувате резулта…

Кaко да се надмине пушењето во тинејџерскиот период?

Еден од највлијателните фактори кои се значајни за развојот на адолесцентот претставува неговата околина, и навиките кои преку неа ќе ги стекне. За жал, кога зборуваме за навики, несомнено се спомнува…

Исфрлете го стресот за 1 минута!

Стресот е дел од животот. Ако забележите дека сте веќе на почетокот на денот, уморни, нервозни, тоа значи дека вашиот мозок е “окупиран” со негативни мисли. Стресот останува во нашата меморија и посто…

Морач – природен подигнувач на имунитетот

Морач (лат. Foeniculum vulgare) е двегодишна или повеќегодишна билка, најмногу распространета околу Средоземното Море. Достигнува висина до 2 метри, самоник е, со пријатен мирис и сладок вкус. Постоја…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви