Маргарита од смрзната диња

За подготовка на овој освежителен коктел потребни ви се: 2 чаши смрзната диња исечена на коцки 120 мл текила 3 лажици шеќер 2 лажици сок од лимета Подготовка: Во голем блендер измешајте ги дињата, тек…