Нега на лицето со зелен чај

Зелениот чај е еден од најздравите чаеви, кој освен како напиток, одамна е омилен во народната медицина и козметика. Јапонските гејши го користеле за одржување на убавината на кожата. Еве 3 брзи совет…

Направете пауза и опуштете се!

Стресот е неизбежен и затоа е многу важно одвреме навреме да се исклучите од се` и да се опуштите на кратко. Доколку барате нови начини да се ослободите од стресот и да го најдете својот одамна изгубе…

Чај за слабеење од 3 состојки кој предизвика глобално лудило!

Рецепт за слабеење од само 3 состојки предизвика глобално лудило, особено затоа што се повеќе се оние кои го пробале и имаат само пофални зборови за оваа одлична комбинација која делува за само 24 час…