4 совети за нега на кадрава коса

На кадравата коса потребна и е дополнителна грижа за да се одржи бујна и сјајна. За да го постигнете посакуваниот изглед на вашата коса, следете ги следниве совети: 1. Одберете го вистинскиот шампон и…

Како лесно да имате кадрава коса?

Едноставен начин преку ноќ да имате кадрава коса со помош на лента за коса!Погледнете го ова видео и сами оценете. Изненадете го партнерот со прекрасен изглед наутро, во текот на денот или подгответе …

Изберете идеална четка за коса

Како да изберете идеална четка за коса која одговара на вашиот тип и должина на косата? Жените обично инвестираат многу пари и време во голем број на средства за коса или скапи производи, поради што ч…