Салата од калинка

За оваа вкусна и здрава салата од калинка потребни ви се следните состојки: 3-4 компири семки од калинка 1 кромид магдонос копар естрагон сол бибер 100 мл павлака или мајонез ореви Подготовка: Сварете…

Калинка – овошје со лековита моќ

Калинката е грмушесто дрво кое успева во краевите со топла клима, а поради големиот број семки, претставува симбол на плодноста. Потекнува од регионот на Иран и северна Индија, од каде старите Грци ја…

Ублажете ги менструалните болки на природен начин

Нагли промени на расположение, лоша концентрација, замор, зголемен апетит, лоша координација, подуеност и отеченост, осетливи и болни гради, главоболка, болки во стомакот…. драги дами, дали ви з…