Здрав начин на исхрана кој ги топи килограмите!

Работите на губење на тежината? Дали сте сигурни дека сакате брзи резултати? Заборавете на тоа  дека ќе бидете принудени да гладувате и уживајте во здравиот режим на исхрана. Ќе изгубите еден килограм…

Како да се ослободите од стриите?

Стриите се појава на кожата, оштетување на сврзното ткиво како резултат на губење или добивање килограми, во растењето, или во бременоста. Исто така се јавуваат поради генетско наследство, количествот…

Проблем со вишок килограми кај децата

Голем е бројот на деца со прекумерна тежина, а главните причини за тоа се недостаток на движење и неправилна исхрана. За овој проблем најодговорни се родителите, бидејќи тие треба да бидат примери за …

Диетата на Леброн Џејмс

Леброн Џејмс, популарен НБА кошаркар, практикува исхрана со која го намалува внесот на јаглехидрати во организмот. Со ваков тип на исхрана на брз начин се топат вишок килограми и се зголемуваат енерге…

Со оваа диета – изгубете ги килограмите за две недели!

Овој режим на исхрана заснован на варени јајца потполно го освои светот затоа што, благодарејќи нему, за кратко време и без мака можете да се ослободите  од вишокот килограми. Постојат неколку негови …