Корпи од тортиља, јајца и кашкавал

За подготовка на ова предјадење потребни ви се: 4 јајца ¼ чаша кисела павлака ½ чаша рендан кашкавал Сечкан зеленчук (пиперки, млад кромид) 4 мали тортиљи Сол Бибер Подготовка: Вклучете ја рерната да …

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви