Корпи од тортиља, јајца и кашкавал

За подготовка на ова предјадење потребни ви се: 4 јајца ¼ чаша кисела павлака ½ чаша рендан кашкавал Сечкан зеленчук (пиперки, млад кромид) 4 мали тортиљи Сол Бибер Подготовка: Вклучете ја рерната да …