Макарони со туна

За да подготвите макарони со туна, потребни ви се: 500 гр макарони 1 голема туна 2 лажици мајонез 2 лажици павлака 2 кисели краставички половина лимон зачини  магдонос грашок Подготовка: Сварете ги ма…

Похувани кисели краставички

За подготовка на похувани кисели краставички потребни ви се следните состојки: 1 чаша млеко 1 јајце 1 лажица брашно Малку лут сос Кисели краставички (тегла) Масло  Сол Бибер Подготовка: Во еден сад из…

Салата од туна и макарони

Салатата од туна и макарони е одлична и лесна, затоа може да биде одличен избор за секого. За нејзината подготовка се потребни следниве продукти: 1 пакетче макарони маслинки по избор чери домати по из…

Мини пици од прекрасната Италија

Од убавата, сончева Италија доаѓаат рецептите за нивните карактеристични и познати пици. За подготвување на мини пици, потребни ви се следниве состојки: 250 гр. сос од домати 250 гр. моцарела тврди ва…