Проширени вени – естетски и здравствен проблем

Проширените вени (варикозни вени) не претставуваат само естетски, туку и здравствен проблем, кој особено доаѓа до израз во летните месеци. Кога зборуваме за проширени вени, првенствено мислиме на вени…

Нега на ноктите

Недостатокот на витамини или минерали се чувствува и на ноктите, а секако тоа продолжува и во есенскиот период. Ноктите се истенчуваат, се сушат, стануваат меки, се кршат и се појавуваат бели флеки. И…

Посен ролат со вишни

  Потребни состојки: 300 грама вишни (смрзнати) 100 грама посно чоколадо 250 грама посен маргарин 500 грама шеќер 500 грама кекс, измелен, посен 3 големи листови обланди Подготовка: Оставете ги в…

Диета според хороскопските знаци

Овој период е идеален за намалување на телесната тежина. Прочитајте како е тоа поврзано со хороскопските знаци! Овен: Овните брзо слабеат. За нив е препорачлива диетата базирана на протеини, многу мес…

Освежување на домот во знакот на летото

Летниот период е совршен за развеселување на вашето омилено место за престој, со нови, весели бои кои се во знакот на позитивните вибрации и сончеви денови. Освен со менување на мебелот и декорациите,…