Чај за слабеење од 3 состојки кој предизвика глобално лудило!

Рецепт за слабеење од само 3 состојки предизвика глобално лудило, особено затоа што се повеќе се оние кои го пробале и имаат само пофални зборови за оваа одлична комбинација која делува за само 24 час…

Ролувано мисиркино месо со спанаќ

Ова атрактивно јадење може да ви послужи како свечен ручек, и многу лесно се подготвува, иако на прв поглед не изгледа така. За да го подготвите  потребни ви се: • 1 кг мисиркино бело месо • 3 јајца •…

Креолски полнети домати

Овој специјалитет овозможува вистинско гурманско уживање. За подготовка потребни ви се: • 5-6 домати • 120гр бело пилешко месо • 120гр шунка • 1 кромид • 25гр путер • 70 гр лебни трошки • Масло, нане,…