Лосос со ореви

За да подготвите лосос со ореви, потребни ви се 20 минути и следниве состојки: 2 филети од лосос 2 лажици маслиново масло ½ лажица сол ¼ лажица бибер 1 чаша мелени ореви Подготовка: Во сад измешајте г…

Лосос со зеленчук

За подготовка на лосос со зеленчук потребни ви се следните состојки: 3 парчиња лосос 1 тиквичка 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 модар патлиџан 1 лимон маслиново масло мајчина душица босилек бибер …

Витамин Б5

Пантотенската киселина или витамин Б5, исто така припаѓа во групата на Б витамините. При нормална прехрана кај човекот не е позната појава на хиповитаминоза, затоа што ја има во скоро сите намирници. …

Лосос во рерна

Потребни состојки: 6 парчиња лосос сецкан магдонос маслиново масло половина чаша бело вино 2 мали компира сол црн пипер Подготовкa: За да го подготвите ова јадење, најпрвин отстранетете ги коските од …

Брускети со лосос – вкусно и брзо

За да го направите ова едноставно предјадење, брускети со лосос, кое можете да го послужите во било какви услови и пригоди, ви требаат следните состојки: 4 парчиња црн, од цело зрно, леб 8 парчиња дим…