Њоки со печурки и моцарела

За подготовка на њоки со печурки и моцарела, потребни ви се следните состојки: 500 грама њоки 500 г шампињони 500 мл сок од домати 1 кромид 4-5 чешниња лук Босилек или оригано Сол Бибер Маслиново масл…

Ќофтиња од кељ

За овој вкусен ручек, ќофтиња од кељ потребни ви се следните состојки: 1 кг кељ 100 г рендано гауда сирење вегета 2 јајца 2 лажици маслиново масло мелен лук лебни трошки (презла)  Подготовка: Исчистет…

Свинско месо со јаболко

За овој рецепт, свинско месо со јаболко, потребни ви се следните состојки: 1-2 кг свинско месо 2 јаболки Лук Рузмарин 100 мл бело вино Сол Павлака Подготовка: Свинското месо маринирајте го со смеса од…