Макарони со туна

За да подготвите макарони со туна, потребни ви се: 500 гр макарони 1 голема туна 2 лажици мајонез 2 лажици павлака 2 кисели краставички половина лимон зачини  магдонос грашок Подготовка: Сварете ги ма…

Диета 20 дена

За оваа ефективна диета досега сигурно сте слушнале. Се држи 20 дена и е прифатлива скоро за секого, а се губат од 10-15 кг. Најбитно е наутро за појадок да се консумира едно овошје, а доколку се почу…

Салата од туна и макарони

Салатата од туна и макарони е одлична и лесна, затоа може да биде одличен избор за секого. За нејзината подготовка се потребни следниве продукти: 1 пакетче макарони маслинки по избор чери домати по из…

Салата од макарони

Состојки: 300 гр макарони (полжавчиња) за салата 100 гр блитва 6 чери домати 2 црвени пиперки 1 тиквичка 2 лажици масло 6 лажици мајонез 4 лажици посен јогурт 2 лажици оцет 1 лажица мед црвен пипер, с…