За убава кожа – негувајте го лицето

Брчките се едни од најголемите непријатели на женската убавина. Но, за среќа, природата е наш голем сојузник кога станува збор за нив. Ви препорачуваме неколку продукти, кои без разлика дали ќе ги кон…

Салата со спанаќ, домати и маслинки

Можеби комбинацијата од спанаќ, домати и маслинки е една од најлудните кои сте ги чуле, но истовремено е и една од највкусните кои некогаш сте ги пробале! Одлично оди сервирана во прилог на риба или к…

Нега на лицето со зелен чај

Зелениот чај е еден од најздравите чаеви, кој освен како напиток, одамна е омилен во народната медицина и козметика. Јапонските гејши го користеле за одржување на убавината на кожата. Еве 3 брзи совет…

Разубавете го лицето со маски од јајца

Јајцата, освен тоа што се незаменливи во кулинарството, претставуваат и важен дел од козметичката индустрија. Кога станува збор за природните препарати, токму тие се едни од најдостапните состојки, ко…

Полнети тиквички

Состојки: тиквички кромид златна мешавина( грашок морков и пченка) печурки кечап пармезан или кашкавал маслиново масло путер сол, пипер, лук во прав, магдонос во прав Подготовка: Тиквичките се сечат н…