Цезар салата

Состојки: 100 гр чадена сланина 200 гр  пилешки стек 30 гр пармезан 3 чешниња лук 2 парчиња тост лепче 1 зелена салата 2  чери домати 1 лимон павлака мајонез маслиново масло бибер сол Подготовка: Се п…

Домашен спа третман

Пилинг Постојат ралични рецепти за природен пилинг на телото, во зависност од она што сакате да постигнете. Мешавина од еднакви количини на маслиново масло и шеќер, може да биде одличен избор за чувст…

Подготовка на риба – брзо и вкусно

Подготовката на рибата може да биде брза и лесна, доколку купите исчистена риба или филети. Рибата може да оди во комбинација со салата, сос и зачини. Можете да ја пржите или печете, и да искористите …

Совети за секој тип кожа

Mаските за лице се едни од најупотребуваните препарати за грижа на лице во денешницата. Се препорачуваат за различни типови на кожа, во зависност од начинот на нивна употреба и целта која сакаме да ја…

Искористете ја смоквата за нега на лицето

Смоквата е едно од најбараните овошја, кое симболизира мир, плодност и добра состојба. Се подготвува на различни начини, и покрај тоа што може да се јаде свежа или сува, се користи за разубавување на …