Пролетна салата со ракчиња

Оваа салата со ракчиња, која уште се нарекува и пролетна, заради здравите и свежи состојки, е идеална и за летниот период за освежување на организмот, а истовремено е и интересен и брз оброк или предј…

Њоки со печурки и моцарела

За подготовка на њоки со печурки и моцарела, потребни ви се следните состојки: 500 грама њоки 500 г шампињони 500 мл сок од домати 1 кромид 4-5 чешниња лук Босилек или оригано Сол Бибер Маслиново масл…