9 употреби на мајонезот што не ги знаевте

Ако имате заплеткана гума за џвакање во косата, со мајонез можете лесно да ја отстраните. Заплетканата коса намачкајте ја со мајонез и оставете 2-3 минути. Потоа нежно, со чешел отстранете ја гумата з…

Макарони со туна

За да подготвите макарони со туна, потребни ви се: 500 гр макарони 1 голема туна 2 лажици мајонез 2 лажици павлака 2 кисели краставички половина лимон зачини  магдонос грашок Подготовка: Сварете ги ма…

Слатко – солена салата од ориз

Ова е една нетипична салата за нашите простори, поради својот уникатен вкус, но многу позната во азиската кујна. За подготовка на слатко-солена салата од ориз потребни ви се следните состојки: 200 г в…

Клуб сендвичи со туна

Стандардната верзија на клуб сендвич, овој пат се збогатува со туна, за да се добие сосема нов вкус. За овој брз рецепт потребни ви се: неколку кришки леб мајонез неколку мали домати или чери домати е…

5 популарни маски за коса

Маските за коса се клучни за свеж, здрав и негуван изглед за Вашата коса. Сите знаеме дека маските имаат регенирирачки ефект на косата, го хранат влакното и му ја враќаат живоста која му е потребна, а…