Топол сендвич со моцарела

Ви предлагаме да направите вкусен моцарела сендвич, за кој Ви е потребно: • 400 гр интегрален леб • 300 гр домати • 150 гр моцарела • свеж босилек • 800 мл сок од цеден портокал – како пијалок Начин н…

Њоки со печурки и моцарела

За подготовка на њоки со печурки и моцарела, потребни ви се следните состојки: 500 грама њоки 500 г шампињони 500 мл сок од домати 1 кромид 4-5 чешниња лук Босилек или оригано Сол Бибер Маслиново масл…