Солен крем од печени пиперки и лешници

Состојки: 200 г печени пиперки (излупени) 50 г лешници 2 парчиња леб 2 чешниња лук Пола лажица чили 2-3 лажици вински оцет Сол 75 мл маслиново масло Подготовка: Лешниците печете ги во рерна на 180˚ ок…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви