Солен крем од печени пиперки и лешници

Состојки: 200 г печени пиперки (излупени) 50 г лешници 2 парчиња леб 2 чешниња лук Пола лажица чили 2-3 лажици вински оцет Сол 75 мл маслиново масло Подготовка: Лешниците печете ги во рерна на 180˚ ок…