Домашен рецепт за зголемување на волуменот на косата

Домашен рецепт бр. 1 1 лажица мед, 1 жолчка, 1 лажица маслиново масло, 1 лажица јаболков оцет, 1 лажица шампон. Сето ова се меша добро и се става на коренот на косата, а потоа по целата должина на кос…

Како најлесно да ги исчистите дамките?

Домот е место каде ги минувате опуштените моменти со своите најблиски. Веселите дружења околу масата често оставаат свои траги на вашата облека, како и на мебелот. За и понатаму безгрижно да уживате с…

К’на за прекрасна коса

Бојадисувањето на косата со к’на се применува веќе со илјадници години. И денес индијките го користат овој тип на бојадисување со растителна боја, која содржи витамини и микроелементи што ја обн…

Како поевтино да го исчистите домот?

Сакате ли да станете вистинки еко-домаќини? Хемиските средства можат да се заменат со природни алтернативи кои можат да се подготват и дома, а притоа да се заштедат и пари и да се освежи убаво домот б…

Салата од макарони

Состојки: 300 гр макарони (полжавчиња) за салата 100 гр блитва 6 чери домати 2 црвени пиперки 1 тиквичка 2 лажици масло 6 лажици мајонез 4 лажици посен јогурт 2 лажици оцет 1 лажица мед црвен пипер, с…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви