Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми Подготовка: Нанесете го п...
read more
Пире во лимон

Пире во лимон

Состојки: 1 карфиол 3 компири, излупени и исечкани 1 лажица путер 2 лажици павлака 1 лажица лук во прав 10 лимони Сол, бибер, црвен пипер Подготовка...
read more
Зелено рижото со праз

Зелено рижото со праз

read more
Печен ориз со тиквички

Печен ориз со тиквички

Печен ориз со тиквички е лесен рецепт за главно јадење, но може да се служи и како додаток. Постојат различни варијанти на ориз, од интегрален д...
read more
Салата од калинка

Салата од калинка

read more