Пилешки гради во сос од печурки

За да подготвите пилешки гради во сос од печурки потребни ви се: 500 г пилешки гради 200 мл. павлака за готвење Сенф 50 г. маргарин Вегета, сол, бибер 150 грама шампињони Подготовка: Време на подготов…

Пилешки ролни со спанаќ

Состојки: пилешки гради 30 гр суво грозје сол бибер маслиново масло 150 гр спанаќ 4 мали компири Подготовка: Во тавче се пропржува спанаќот со сувото грозје, маслото, солта, биберот. Пилешките гради и…