Свинско филе со суви сливи

Свинско филе со суви сливи е стар рецепт, кој го правеле нашите баби, особено во зимскиот период. Доколку сакате да го доловите истиот автентичен вкус, препорачуваме да го приготвите во земјено грне. …

Тортиљи со пиперки и печурки

Доколку сте љубител на мексиканската кујна, тортиљите се вистинскиот избор. Се прават многу едноставно и се совршени за секоја прилика. За да направите вкусни тортиљи со пиперки и печурки потребно ви …