Зошто е добро пешачењето на плажа?

Се подобруваат рефлексите на стапалата Дали знаете дека на стапалата и дланките постојат точки за сите витални органи во нашето тело? Со одење по песок се стимулираат точките на притисок на долниот де…

Парати – мал рај во сенката на големиот Рио

Парати е историско место во подрачјето на управа на Рио де Женеро, едeн од најважните градови во Бразил. Населен во 1667., од страна на Португалците, градот стратешки растел во текот на 18. век, зарад…

Слатки летни чевли

Кога станува збор за најомилените летни чевли за оваа сезона, дизајнерите на модните писти не престануваат да изненадуваат со својата слободоумност и креативност. Ова лето, имате огромна палета на бои…

Третман на косата додека сте на море

Летните одмори се се’ уште во полн ек, и важи правилото дека токму на одмор можеш да се чувствуваш најприродно, без никаква шминка или дополнителна грижа како вообичаено. Меѓутоа, дамите кои сеп…

Сакате ли решение за проблемите на плажа?

Секогаш можат да ни се случат некои непредвидливи работи, што можат дури и да ни го уништат одморот. Често се случува да на плажите на кои одиме нема тоалет, кабини за пресоблекување или тушеви. Понек…