Изгледајте неодоливо со нашите топ 3 совети за убавина (1)

1.        Нежен пилинг за лице од бадем и павлака Состојки: 3 лажици павлака, шолјичка шеќер, ½ шолјичка кафеав шеќер, 2 лажици маслиново масло, ½ шолјичка мелени бадеми Подготовка: Нанесете го пилинг…

Започнете го денот под туш!

Доцна сте пристигнале дома и тоа наредниот ден ви се „чита“ на лицето. Се разбира, уште ноќта сте ја симнале шминката, но утрото сепак, видливи се последиците од неколкуте часа помалку сон. Кога ќе се…

Со краставица до здравје и убавина

Растението Cucumis sativus познато како краставица, се одгледува повеќе од 4000 години и е едно од најстарите градинарски култури. Потекнува од Индија, од каде преку Египет и Грција е пренесена во Евр…