Зголемување на енергијата

Доаѓа пролетта, а вие се чувствувате невитално и заморно? Постојано ви се спие иако сте станале од спиење? Следете ги следниве совети за зголемување на енергијата, и веднаш ќе ги почувствувате резулта…

Италијанска диета

Италијанската диета се базира на медитеранскиот начин на прехрана – не премногу масти, доволно јаглехидрати, многу риба, пилешко и мисиркино месо, и малку црвено месо. Италијанците уживаат во ис…

Јогурт диета

Секој ден појадокот, претпладневната и попладневната ужина се исти, а ручекот и вечерата се различни. Вечерата не треба да се консумира по 19 часот. Во текот на денот пијте по 2 литра вода, но може и …

Трикови за побрз метаболизам

Ви се чини ли некогаш дека упорно се обидувате да ослабете, држите диети или напорно вежбате, но едноставно нема видлив ефект? Одговорот е – или ви се успорил метаболизмот или имате лоши навики. Еве н…

Грчки бурек со фета и гриз

Доколку сакате брз и вкусен појадок, подгответе го овој бурек на грчки начин и уживајте во утрото и појадокот. За подготовка на овој грчки специјалитет потребно ви е: • 1 пакување кори за пита • 150 г…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви