Коктел: Redheaded slut

Состојки: * 100 мл ликер од праска * 100 мл Јегермајстер * 150 мл сок од брусница Подготовка: Ставете ги сите состојки во коктел шејкер полн со мраз и потресете го добро. Служете во кратка или долга ч…

Праска за негувано лице

Праската е интересно и хранливо овошје, има прекрасен вкус но и голема хранлива вредност. Таа, секако може да се искористи и за благотворно дејство врз кожата, која со редовна нега и грижа, може да ст…

Леден чај од праски и нане

За подготовка на овој освежителен пијалок потребни ви се: 3 праски 200 мл вода 2 ќесички зелен чај 1 ванилин шеќер парче свеж ѓумбир 2 лажици мед неколку листови нане Подготовка: Излупете ги праските …