Ракчиња – вкусот на морето

За подготовка на ракчиња потребни ви се следните состојки: 1,5 кг свежи ракчиња 100 мл маслиново масло 150 г домати 2 чешниња лук Магдонос 20 г лебни трошки 1 лажица вегета 400 мл бело вино Сол Бибер …

Мусака од карфиол и брокула

За подготовка на мусака од карфиол и брокула, потребни ви се следните состојки: 1 карфиол 1 брокула печурки 100 г кашкавал 100 г пармезан 2 јајца 250 мл јогурт 2-3 лажици кисела павлака маргарин лебни…

Печена брокула со сирење

Печена брокула со сирење е специјалитет на француската кујна. За подготовка на ова предјадење потребни ви се следниве состојки: 1 кг брокула 3 тврдо варени јајца 100 грама сирење 30 грама путер презла…

Виенска шницла со сусам

Похуваното месо е се’ почесто застапено на нашите трпези, а меѓу сите подготвени специјалитети е секако виенската шницла. Пробајте го рецептов и подгответе го овој гурмански оброк за кој ви е по…