Пире во лимон

Пире во лимон

read more
Топол рум напиток

Топол рум напиток

read more
Африкански шеа путер – лек со многубројни намени

Африкански шеа путер – лек со многубројни намени

Шеа путерот се прави од плодот на карите шеа дрвото. Сировиот, непреработен шеа путер содржи витамини и минерали, како на пример витамин А, Е, к...
read more
Баклава со вишни

Баклава со вишни

СОСТОЈКИ: 500 грама кори за баклава 3 супени лажици гриз 500 грама вишни 250 грама путер ФИЛ: 3 јајца 250 грама шеќер 1 чаша за млеко масло за јадење 1 па...
read more
Топено чоколадо

Топено чоколадо

read more