Диета 20 дена

За оваа ефективна диета досега сигурно сте слушнале. Се држи 20 дена и е прифатлива скоро за секого, а се губат од 10-15 кг. Најбитно е наутро за појадок да се консумира едно овошје, а доколку се почу…

Италијанска диета

Италијанската диета се базира на медитеранскиот начин на прехрана – не премногу масти, доволно јаглехидрати, многу риба, пилешко и мисиркино месо, и малку црвено месо. Италијанците уживаат во ис…

Диета со супа

Ако 2 дена комбинирате во исхраната супа, можете да ослабете 1,5 кг Прв и втор ден: појадок-1 крекер, 1 јајце ручек– бистра супа од коцка и 100 гр посно месо, зелена салата, пола краставица или …

Дукан диета – револуција во трајното губење килограми

Дукан диета е начин на исхрана кој ќе ви овозможи ефикасно да се ослободите од вишокот килограми на долгорочен план. Доколоку сте љубител на месо и млечни производи, ова е тоа што го чекавте! Дуканова…

Здрав начин на исхрана кој ги топи килограмите!

Работите на губење на тежината? Дали сте сигурни дека сакате брзи резултати? Заборавете на тоа  дека ќе бидете принудени да гладувате и уживајте во здравиот режим на исхрана. Ќе изгубите еден килограм…