Топол сендвич со моцарела

Ви предлагаме да направите вкусен моцарела сендвич, за кој Ви е потребно: • 400 гр интегрален леб • 300 гр домати • 150 гр моцарела • свеж босилек • 800 мл сок од цеден портокал – како пијалок Начин н…

Клуб сендвичи со туна

Стандардната верзија на клуб сендвич, овој пат се збогатува со туна, за да се добие сосема нов вкус. За овој брз рецепт потребни ви се: неколку кришки леб мајонез неколку мали домати или чери домати е…

Сендвич со пикантен крем

Доколку ви е здосадено од секојдневните исти сендвичи, направете го овој со пикантен крем и разубавете си го утрото. За подготовка, потребно ви е: • 400гр црн леб • 400гр сирење • 50гр ајвар • 100гр к…

Како да ја спречите хипогликемијата?

Поимот хипогликемија е познат на многумина. Но и покрај многуте совети или прочитани информации, луѓето во 21 век живеат брз начин на живот, проследен со обврски, нередовна и нездрава исхрана и многу …