Сакате ли решение за проблемите на плажа?

Секогаш можат да ни се случат некои непредвидливи работи, што можат дури и да ни го уништат одморот. Често се случува да на плажите на кои одиме нема тоалет, кабини за пресоблекување или тушеви. Понек…

Осветлете ги уморните очи со помош на овие трикови !

Понекогаш недоволниот сон, или алкохолот кој го испивте синоќа, знаат следното утро да влијаат очите да се отечени, црвени, да изгледаат уморно, и да имаат темни кругови под нив. Затоа еве неколку сов…

7 клучни правила за совршено нанесување на кармин

Во зачетоците на козметичката индустрија, карминот бил клучното парче шминка  во несесерот на секоја жена. Денес, жените знаат по малку и да го подзаборават него и неговата моќ, осврнувајќи се повеќе …

Еве како совршено да нанесете туш за очи

Нанесувањето на туш за очи (или ајлајнер) отсекогаш било мистерија и претешка задача за сите жени. Тушот всушност претставува мала алатка со која доколку владеете вешто, на вашите очи можете да создад…

Неколку употреби на вазелинот за кои не сте знаеле

Користите ли вазелин? За жал оваа маст често е предмет на потсмевање, но всушност, таа е само неправедно етикетиран и запоставен парафински гел, кој е толку корисен, што би требало да биде неизоставен…

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви