Бисквит од цреша и кокос

За подготовка на бисквит од цреша и кокос потребни ви се овие состојки: За тесто: 250 г маргарин 200 г шеќер 1 ванилин шеќер малку сол 5 лажици млеко 200 г брашно 100 г пченкарен скроб (густин) 2 лажи…

Киноа – храна на иднината

Киноа е традиционално жито на Инките, а се нарекува и „мајка на сите житарици” поради тоа што датира од пред илјадници години. Потекнува од планинскиот венец на Андите, во Јужна Америка. Заедно …

UN диета

Со оваа диета покрај намалување на вишокот килограми, се постигнуваат промени во метаболизмот што претставува гаранција дека изгубените килограми нема да се вратат. Диетата трае 90 дена и доколку се п…