Зголемување на енергијата

Доаѓа пролетта, а вие се чувствувате невитално и заморно? Постојано ви се спие иако сте станале од спиење? Следете ги следниве совети за зголемување на енергијата, и веднаш ќе ги почувствувате резулта…

7 причини за секс

Сексот не е само задоволство или забава. Сексот може да придонесе и за вашето здравје, односно вашето тело. Спроведени се многу истражувања на оваа тема. Некои заклучоци најверојатно сте ги слушнале д…

Градина од соништата

Доколку барате инспирација за уредување на вашата градина, еве ви неколку интересни идеи. Нормално сето тоа зависи од фактот колку средства планирате да потрошите и каков план ќе си направите. Комбини…

Трикови за побрз метаболизам

Ви се чини ли некогаш дека упорно се обидувате да ослабете, држите диети или напорно вежбате, но едноставно нема видлив ефект? Одговорот е – или ви се успорил метаболизмот или имате лоши навики. Еве н…

Дали љубовта може да му штети на здравјето?

Иако љубовта претставува прекрасно нешто, романтика, еуфорија, убави чувства, сепак, сте се запрашале ли на кој начин таа може да му штети за здравјето? Ова се некои примери поради кои понекогаш и не …

ноември 2017
ПВСTПСС
« Апр  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Архиви