Боранија со бадеми

За подготовка боранија со бадеми потребни ви се следните состојки: Боранија Кромид Соја сос Пржени бадеми Масло од сусам Подготовка: Измијте ја боранијата, исчистете ја и исечете на мали парчиња. Исто…

Пилешки крилца на јапонски начин

Пилешкото месо зготвено во убав сос освојува уште припрвото залче. Доколку сакате да освоите некого направете ги овие пилешки крилца на јапонски начин за кој ви се потребни: • 1,3 кг пилешки крилца • …