Фризури за матурска или апсолвентска вечер

Дали полека се спремате за матурската или aпсолвентска вечер и сакате да заблескате во прекрасната облека и фризура? Сигурно сте размислувале дека секоја свеченост е посебна за младите дами. Ова секак…

Модни совети за елегантно пополнети жени

Жени со повеќе килограми често се мачат со стилот на облекување, а некои и се откажуваат од модата и трудот да изгледаат убаво. Постојат многу продавници каде што можат да се најдат квалитетни и привл…

Идеалната облека според хороскопските знаци

Хороскопските знаци ја откриваат идеалната комбинација на облека. Хороскопскиот знак не ја одредува само личноста, туку влијае на вашето чувство за мода. Како се облекуваат хороскопските знаци? ОВЕН: …

И домот може да има романтична страна!

Направете од домот љубовна оаза, која е створена само за Вас и Вашиот партнер. Полека започнува магијата на Валентин, на која не можат да и’ одолеат и оние кои не ја сакаат романтика. Доколку ст…